Şişli Belediyesi 20 Kasım’da Kartal’daki Eyleme Araç Tahsis Edildiğini Doğruladı

CHP’li Şişli Belediyesi, Birleşik Haziran Hareketi’nin çağrısıyla yapılan Kartal mitingine araç tahsis edildiği iddiasını doğruladı. Açıklama yayımlayan belediye “kamuoyuna yansıyan haberlerden sonra araç tahsis edildiği tespit edilmiş ve gerekli soruşturma başlatılmıştır” ifadesini kullandı.

140journos
1 min readNov 22, 2016

Belediye, Sabah gazetesinin bugünkü nüshasında (22 Kasım 2016) “CHP’li başkandan terör mitingine destek” başlığıyla yayımlanan habere ilişkin olarak, “Pazar günü Kartal’da yapılan mitinge, başkanlık makamının izni ve bilgisi dışında araç tahsis edildiği, kamuoyuna yansıyan haberlerden sonra tespit edilmiştir. Gerekli soruşturma başlatılmıştır” açıklaması yaptı.

Şişli Belediyesi’nin açıklaması şöyle:

“22 Kasım 2016 tarihli Sabah gazetesinde çıkan “CHP’li başkandan terör mitingine destek” haberiyle ilgili basın açıklamamızdır.

Pazar günü Kartal’da yapılan mitinge, başkanlık makamının izni ve bilgisi dışında araç tahsis edildiği, kamuoyuna yansıyan haberlerden sonra tespit edilmiştir.

Miting içeriğinden bağımsız, kamu aracının hizmet dışı kullanımıyla ilgili, sorumlu kişinin yetki aşımı hakkında başkanlık makamı tarafından gerekli soruşturma başlatılmıştır.

Kamuoyuna saygılarımızla arz ederiz.”

--

--

140journos

140journos, türkiye’yi anlamak için orijinal belgesel videolar, nitelikli araştırmalar ve görsel hikayeler üreten bir yeni medya yayıncısı.