türkiye’nin en uzun soluklu iktidarına karşı yıllarca etkisiz kalan cehape, geçmiş alışkanlıklarını terk ediyor. muhalefet, 20 yıl sonra ilk kez iktidarın çizdiği oyun alanının dışına çıkabilecek mi? ey cehape! sen kimsin? 140journos’tan “cehape zihniyeti” yayında.

140journos’un yeni bölümü “cehape zihniyeti”nden 3 kare: kemal kılıçdaroğlu’nun yakın dönem siyasetinin öne çıkan aktörleri mansur yavaş ile ankapark’taki atıl dinozorların arasında, ekrem imamoğlu ile kanalistanbul projesinin yapılması planlanan sazlıdere’de.

--

--

140journos’un “esenler otogar” bölümünü izledikten sonra dehşete düşen ekrem imamoğlu, güç bela belediye başkanı olur olmaz ilk iş otogarı dönüştürmeye koyulur. ve ekrem imamoğlu, 140journos’ta yeni bir video daha izler.

140journos çizgi filmleri.
bölüm 2.
vakit tamam.

140journos’un milyonlarca izlenen ve ekrem imamoğlu’nun da dikkatini çekmesiyle otogarın baştan aşağı yenilenmesiyle kamusal bir boyut kazanan “esenler otogar: alt kat” bölümünü izlediniz mi?

--

--

yıllar önce karşılıklı balkonlarda başlayan çocuksu bir aşk hikâyesi, bugün türkiye’nin en sert siyasal ve sosyal ikliminde ayakta durmaya devam ediyor. diyarbakır’da bazı şeyler değişmiyor. 140journos’tan “coğrafya kader” yayında.

🎼 “coğrafya kader” hikâyesinin tüm müziklerini spotify’da dinleyin:

--

--

2020'li yıllara hoşgeldiniz. 20 dakika 20 saniyede içinde yaşadığımız delilik. 140journos’tan “göz kırpmadan: 202X” yayında.

❗uyarı: hızlı görüntü değişimleri epilepsi hastaları için riskli olabilir.

🎼 “göz kırpmadan: 202X” bölümünün tüm müzikleri 140journos spotify hesabında:

📝 editörün notu: “202X” bölümü, 2016’dan bu yana devam eden “göz kırpmadan” serisinin final bölümüdür.

--

--

veba mikrobu, hazırlıksız yakaladığı toplumların çatlaklarına yerleşir. bu vebaya karşı koymanın bilinen tek yolu, ahlâklı olmaktır. bir romanın son sayfaları. 140journos’tan “veba” yayında.

vebalar da, savaşlar da insanı hazırlıksız yakalar.

6 kısımda “veba”

# çin yılı
# liyakât
# turkuaz tablo
# kötü bir şirket
# biz bize yeteriz
# buhran

veba. türkiye’nin covid-19 mücadelesi sil baştan.

--

--

140journos, farklı projelerde sözleşmeli usulde birçok farklı isimle çalışarak üretimlerini sürdüren bir yayıncıdır. üzülerek takip ettiğimiz üzere, daha evvel de iş ilişkisi içerisinde olduğumuz cansu yıldıran ve çağdaş erdoğan’ın sosyal medyaya yansıyan, özel hayatlarıyla ilgili ciddi beyan ve iddiaları üzerine hukuki zemine taşınan konunun bir an evvel aydınlanmasını bekliyoruz.

sürecin yakın takipçisi olacağımızı duyururuz.

--

--

140journos

140journos, türkiye’yi anlamak için orijinal belgesel videolar, nitelikli araştırmalar ve görsel hikayeler üreten bir yeni medya yayıncısı.